• This week's high school football games

    Updated:

    Thursday’s games

    Dougherty at Westside, Macon (ED)

    Harris Co. at LaGrange

    Northside, Columbus at Jordan (CM)

    Parkview at Norcross

    Shaw at Carver, Columbus (K)

    Veterans at Northside, W. Robins

    Friday’s games

    Albany at Lee Co.

    Alcovy at Perry

    Alexander at McIntosh

    Allatoona at Paulding Co

    Alpharetta at Harrison

    Aquinas at George Walton

    Archer at East Coweta

    Armuchee at Adairsville

    B.E.S.T. Academy at Carver, Atlanta (L)

    Bacon Co. at Metter

    Baconton Charter at Munroe, Fla.

    Baldwin at Peach Co.

    Banks Co. at Athens Christian

    Beach at Richmond Hill

    Berkmar at Meadowcreek

    Berrien at Brantley Co.

    Bowdon at Haralson Co.

    Bradwell Institute at Savannah (SM)

    Brooks Co. at Valdosta

    Butler at Westside, Augusta

    Cairo at Bainbridge

    Calhoun at Dalton

    Calhoun Co. at Lanier Co.

    Callaway at Troup

    Cartersville at Cass

    Cedar Grove at Douglass (G)

    Cedar Shoals at Elbert Co.

    Central, Carrollton at Bremen

    Central, Talbotton at Taylor Co.

    Chamblee at Druid Hills (A)

    Chapel Hill at Carrollton

    Chattahoochee Co. at Terrell Co.

    Chattooga at Heard Co.

    Chestatee at West Hall

    Clarke Central at Central Gwinnett

    Clarkston at Strong Rock

    Claxton at Treutlen

    Clinch Co. at ELCA

    Collins Hill at Dacula

    Columbus at Hardaway (K)

    Commerce at East Jackson

    Coosa at Rockmart

    Crisp Co. at Cook

    Cross Keys at Pinecrest Academy

    Dooly Co. at Americus-Sumter

    Drew at Riverdale (SC)

    Eagle’s Landing at Lamar Co.

    Early Co. at Miller Co.

    East Laurens at Hancock Central

    Effingham Co. at Screven Co.

    Emanuel Co. Institute at Washington Co.

    Etowah at Centennial

    Fannin Co. at Union Co.

    Flowery Branch at West Forsyth

    Forest Park at Morrow (T)

    Forsyth Central at South Forsyth

    GAC at Apalachee

    Gainesville at Buford

    Georgia Military at Glascock Co.

    Gilmer at Sonoraville

    Gordon Lee at Coahulla Creek

    Greenbrier at North Augusta, S.C.

    Greenville at Manchester

    Griffin at Northgate

    Groves at Beaufort, S.C.

    Grovetown at Swainsboro

    Habersham Central at Stephens Co.

    Harlem at Oglethorpe Co.

    Hart Co. at Blessed Trinity

    Hawkinsville at Dodge Co.

    Henry Co. at Dutchtown

    Hephzibah at Burke Co.

    Heritage, Conyers at Rockdale Co.

    Hiram at Rome

    Holy Innocents’ at Riverwood

    Hughes at Luella

    Irwin Co. at Fitzgerald

    Jackson at Eastside

    Jackson Co. at Jefferson

    Jenkins at South Effingham

    Johns Creek at Milton

    Johnson Co. at Twiggs Co.

    Johnson, Gainesville at North Hall

    Johnson, Savannah at Camden Co.

    Jones Co. at Mary Persons

    Jonesboro at Westover (M)

    Josey at Glenn Hills

    King’s Ridge at St. Francis

    Lakeside, Atlanta at Dunwoody (ND)

    Lakeside, Evans at Thomson

    Lakeview Academy at Hebron Christian

    Lakeview-Ft. Ogle. at Heritage, Ringgold

    Landmark Christian at Wilkinson Co.

    Lanier at Oconee Co.

    Lassiter at Sprayberry

    Liberty Co. at Appling Co.

    Long Co. at Benedictine

    Lovejoy at Colquitt Co.

    Lumpkin Co. at White Co.

    Madison Co. at Franklin Co.

    Marion Co. at Kendrick (CM)

    McIntosh Co. Academy at Vidalia

    McNair at Columbia (AV)

    Mill Creek at Brookwood

    Miller Grove at Mays (L)

    Mitchell Co. at Pelham

    Model at Mount Pisgah

    Monroe at Wilcox Co.

    Montgomery Co. at Southeast Bulloch

    Monticello at Social Circle

    Morgan Co. at Greene Co.

    Mount Paran at Brookstone

    Murray Co. at Christian Heritage

    Newton at Lowndes

    North Cobb Christian at Walker

    North Forsyth at Dawson Co.

    North Murray at Dade Co.

    North Oconee at St. Pius

    North Paulding at New Manchester

    North Springs at Hapeville Charter

    Northeast at Central, Macon (H)

    Ola at Locust Grove

    Osborne at Campbell

    Pace Academy at Athens Academy

    Pebblebrook at Mountain View

    Pepperell at Cedartown

    Pierce Co. at Dublin

    Pike Co. at First Presbyterian

    Pope at Wheeler

    Portal at Tattnall Co.

    Putnam Co. at Crawford Co.

    Rabun Co. at Hayesville, N.C.

    Redan at Shiloh

    River Ridge at Creekview

    Roswell at Lambert

    Rutland at Spalding

    Salem at Wesleyan

    Sandy Creek at Newnan

    Savannah Christian at Prince Avenue

    Sequoyah at Cherokee

    South Cobb at Douglas Co.

    South Gwinnett at Duluth

    South Paulding at Villa Rica

    Southeast Whitfield at Gordon Central

    Southwest, Macon at Howard (ED)

    Spencer at Randolph-Clay

    Starr’s Mill at Fayette Co.

    Statesboro at Richmond Academy

    Stephenson at Arabia Mountain (HS)

    Stewart Co. at Thomasville

    Stockbridge at Upson-Lee

    SW Atl. Christian at Our Lady of Mercy

    Telfair Co. at Jeff Davis

    Therrell at Decatur

    Thomas Co. Central at Marist

    Tift Co. at Houston Co.

    Toombs Co. at Bryan Co.

    Towns Co. at Fellowship Christian

    Tri-Cities at Banneker

    Trion at LaFayette

    Tucker at North Atlanta (G)

    Turner Co. at Seminole Co.

    Union Grove at Woodland, Stockbridge

    Walnut Grove at Loganville

    Ware Co. at Charlton Co.

    Washington at Lithonia (PV)

    Washington-Wilkes at Lincoln Co.

    West Laurens at Bleckley Co.

    Westlake at Creekside

    Westminster at Laney

    Whitefield Academy at Riverside Military

    Whitewater at Mundy’s Mill (TO)

    Winder-Barrow at Monroe Area

    Woodland, Cartersville at East Paulding

    Woodstock at Kell

    Saturday’s games

    Grady at North Clayton (SC)

    Towers at South Atlanta (G)

    Southwest DeKalb at M.L. King (HS)

    Stadium abbreviations:

    (A) Adams; (AV) Avondale; (CM) Columbus Memorial; (ED) Ed DeFore Sports Complex; (G) Grady; (GC) Garden City; (GD) Georgia Dome; (GS) Grayson Stadium, Savannah; (H) Henderson; (HS) Hallford; (K) Kinnett; (L) Lakewood; (M) Mills; (MC) McEachern High School; (ND) North DeKalb; (NG) North Gwinnett High School; (P) Paulson; (PV) Panthersville; (SC) Southern Crescent; (SM) Savannah Memorial; (T) Tara; (TC) Tri-Cities High School; (TH) Thompson; (TO) Twelve Oaks; (WG) West Georgia

    Next Up:


  • Headline Goes Here

    This week's high school football games

  • Headline Goes Here

    Georgia high school football state championship scores

  • Headline Goes Here

    North Gwinnett beats Colquitt, wins state title

  • Headline Goes Here

    Rome beats Warner Robins 38-0, wins state title

  • Headline Goes Here

    Blessed Trinity beats region rival Marist, wins state title