• High school football standings through Week 6

    Updated:

     

    Class AAAAAA

    1-AAAAAA

    Team

    Reg.

    All

    Camden County

    1-0

    4-1

    Colquitt County

    1-0

    4-1

    Tift County

    1-0

    4-1

    Brunswick

    0-0

    2-2

    Coffee

    0-1

    4-1

    Valdosta

    0-1

    4-1

    Lowndes

    0-1

    3-2




    2-AAAAAA

    Alcovy

    1-0

    4-1

    Lovejoy

    1-0

    4-1

    Rockdale Co.

    1-0

    4-1

    Newton

    0-0

    1-3

    Druid Hills

    0-1

    2-2

    Luella

    0-1

    2-3

    Morrow

    0-1

    1-4




    3-AAAAAA

    Hughes

    0-0

    4-1

    Newnan

    0-0

    3-2

    Westlake

    0-0

    3-2

    Douglas County

    0-0

    2-3

    East Coweta

    0-0

    2-3

    Tri-Cities

    0-0

    0-4-1




    4-AAAAAA

    McEachern

    3-0

    5-0

    Hillgrove

    2-0

    4-0

    North Cobb

    2-0

    3-1

    South Cobb

    2-0

    2-2

    Harrison

    2-1

    3-2

    Marietta

    1-2

    3-2

    Campbell

    0-3

    2-3

    Pebblebrook

    0-3

    2-3

    Kennesaw Mountain

    0-3

    1-3




    5-AAAAAA

    Etowah

    2-0

    5-0

    Milton

    2-0

    5-0

    Walton

    2-0

    3-2

    Lassiter

    1-1

    2-3

    Woodstock

    1-1

    2-3

    Cherokee

    0-2

    2-3

    Roswell

    0-2

    2-3

    Wheeler

    0-2

    2-3




    6-AAAAAA

    Alpharetta

    2-0

    3-2

    North Forsyth

    1-1

    4-1

    South Forsyth

    1-1

    4-1

    Chattahoochee

    1-1

    3-2

    West Forsyth

    1-1

    3-2

    Lambert

    1-1

    2-3

    Centennial

    1-1

    1-4

    Johns Creek

    0-2

    0-5




    7-AAAAAA

    Peachtree Ridge

    3-0

    5-0

    Collins Hill

    2-0

    4-0

    North Gwinnett

    2-0

    4-0

    Norcross

    2-1

    3-2

    Mill Creek

    1-2

    3-2

    Duluth

    1-2

    1-4

    Mountain View

    1-2

    1-4

    Meadowcreek

    0-2

    0-4

    Habersham Central

    0-3

    0-5




    8-AAAAAA

    Archer

    3-0

    5-0

    Central Gwinnett

    2-0

    2-2

    Dacula

    2-1

    2-3

    Grayson

    2-1

    2-3

    Berkmar

    1-1

    3-1

    Brookwood

    1-1

    1-3

    Shiloh

    1-2

    3-2

    South Gwinnett

    0-3

    1-4

    Parkview

    0-3

    0-5




    Class AAAAA

    1-AAAAA

    Lee County

    0-0

    5-0

    Harris County

    0-0

    4-1

    Thomas Co. Central

    0-0

    4-1

    Bainbridge

    0-0

    2-2

    Hardaway

    0-0

    2-3

    Northside (Col.)

    0-0

    1-4




    2-AAAAA

    Northside (W.R.)

    1-0

    4-0

    Warner Robins

    1-0

    4-0

    Houston County

    1-0

    3-1

    Jones County

    1-0

    3-1

    Evans

    0-1

    2-2

    Lakeside (Evans)

    0-1

    2-2

    Grovetown

    0-1

    1-3

    Greenbrier

    0-1

    0-4




    3-AAAAA

    Ware County

    2-0

    4-1

    Richmond Hill

    1-0

    4-0

    Effingham County

    1-0

    3-1

    Jenkins

    1-1

    2-2-1

    Bradwell Institute

    0-1

    1-3

    Glynn Academy

    0-1

    1-3

    Groves

    0-1

    0-4

    Windsor Forest

    0-1

    0-4




    4-AAAAA Div. A
    Union Grove

    1-0

    3-2

    Drew

    0-0

    1-3

    Mt. Zion (Jonesboro)

    0-0

    0-4

    Mundy’s Mill

    0-0

    0-4

    Ola

    0-0

    0-4

    Forest Park

    0-1

    1-4




    4-AAAAA Div. B
    Creekside

    0-0

    5-0

    McIntosh

    0-0

    5-0

    Whitewater

    0-0

    4-1

    Northgate

    0-0

    3-2

    Starr’s Mill

    0-0

    2-3




    5-AAAAA

    South Paulding

    4-0

    4-0

    Allatoona

    4-1

    4-1

    East Paulding

    4-1

    4-1

    North Paulding

    4-1

    4-1

    New Manchester

    4-2

    4-2

    Villa Rica

    3-2

    3-2

    Rome

    2-2

    2-2

    Paulding County

    2-4

    2-4

    Lithia Springs

    0-4

    0-4

    Hiram

    0-4

    0-4

    Woodland (Carters.)

    0-6

    0-6




    6-AAAAA

    Stephenson

    4-0

    5-0

    Tucker

    4-0

    5-0

    Mays

    4-0

    4-1

    M.L. King

    3-1

    4-1

    Arabia Mountain

    1-3

    2-3

    Miller Grove

    1-3

    2-3

    Dunwoody

    1-3

    1-4

    Lakeside (Atlanta)

    1-3

    1-4

    Southwest DeKalb

    1-3

    1-4

    North Atlanta

    0-4

    0-5

    *Clarkston

    1-4-1




    7-AAAAA Div. A
    Sequoyah

    0-0

    3-1

    Creekview

    0-0

    2-2

    Northview

    0-0

    2-2

    Cambridge

    0-0

    1-3

    North Springs

    0-0

    1-3

    Forsyth Central

    0-0

    0-4




    7-AAAAA Div. B
    Kell

    0-0

    5-0

    Riverwood

    0-0

    3-2

    Osborne

    0-0

    2-3

    Pope

    0-0

    1-4

    Sprayberry

    0-0

    1-4




    8-AAAAA

    Gainesville

    3-0

    4-1

    Flowery Branch

    3-0

    3-2

    Clarke Central

    2-0

    3-1

    Heritage (Conyers)

    2-1

    3-2

    Loganville

    1-2

    2-3

    Salem

    1-2

    2-3

    Winder-Barrow

    0-2

    1-3

    Apalachee

    0-2

    0-4

    Cedar Shoals

    0-3

    0-5




    Class AAAA

    1-AAAA

    Americus-Sumter

    2-0

    3-2

    Westover

    2-0

    3-2

    Crisp County

    1-1

    3-2

    Cairo

    1-1

    2-3

    Monroe

    1-1

    2-3

    Worth County

    1-1

    2-3

    Albany

    0-2

    1-4

    Dougherty

    0-2

    0-5




    2-AAAA

    Mary Persons

    2-0

    5-0

    Veterans

    2-0

    2-3

    Rutland

    1-1

    4-1

    Westside (Macon)

    1-1

    3-2

    Baldwin

    1-1

    2-3

    Perry

    1-1

    1-4

    Howard

    0-2

    2-3

    West Laurens

    0-2

    1-4




    3-AAAA Div. A

    Liberty County

    0-0

    5-0

    Statesboro

    0-0

    5-0

    Wayne County

    0-0

    5-0

    South Effingham

    0-0

    3-2




    3-AAAA Div. B

    Burke County

    2-0

    2-2

    Richmond Academy

    1-0

    2-3

    Butler

    0-0

    0-4

    Glenn Hills

    0-1

    2-2

    Cross Creek

    0-1

    1-3

    Hephzibah

    0-1

    1-4




    4-AAAA Div. A

    Eagle’s Landing

    0-0

    4-1

    Stockbridge

    0-0

    4-1

    Dutchtown

    0-0

    3-2

    Locust Grove

    0-0

    3-2

    Woodland (Stock.)

    0-0

    1-4




    4-AAAA Div. B

    Griffin

    1-0

    5-0

    Riverdale

    1-0

    2-3

    Upson-Lee

    0-0

    2-2

    Spalding

    0-0

    0-4

    Jonesboro

    0-1

    2-3

    North Clayton

    0-1

    0-5




    5-AAAA

    Carrollton

    1-0

    4-0

    Sandy Creek

    1-0

    3-0-1

    Troup

    1-0

    2-2

    LaGrange

    1-0

    1-3

    Alexander

    0-1

    2-2

    Shaw

    0-1

    2-2

    Columbus

    0-1

    1-3

    Fayette County

    0-1

    0-4




    6-AAAA Div. A

    Chamblee

    0-0

    3-1

    Columbia

    0-0

    2-2

    Marist

    0-0

    2-2

    Stone Mountain

    0-0

    2-2

    Lithonia

    0-0

    1-3

    Redan

    0-0

    0-4




    6-AAAA Div. B

    Washington

    0-0

    4-0

    Grady

    0-0

    3-1

    Carver (Atlanta)

    0-0

    2-2

    Banneker

    0-0

    1-2-1

    South Atlanta

    0-0

    0-4

    Therrell

    0-0

    0-4




    7-AAAA Div. A

    Cedartown

    0-0

    5-0

    Gilmer

    0-0

    4-1

    Pickens

    0-0

    3-1

    Cass

    0-0

    2-3

    River Ridge

    0-0

    1-4




    7-AAAA Div. B

    Northwest Whitfield

    0-0

    4-0

    Dalton

    0-0

    2-2

    Southeast Whitfield

    0-0

    2-2

    Ridgeland

    0-0

    1-3

    Heritage (Ringgold)

    0-0

    0-4

    LaFayette

    0-0

    0-4




    8-AAAA

    Monroe Area

    2-0

    5-0

    Chestatee

    2-0

    3-1

    Lanier

    1-1

    4-1

    Eastside

    1-1

    3-2

    Stephens County

    1-1

    3-2

    Lumpkin County

    1-1

    1-4

    Madison County

    0-2

    2-3

    Walnut Grove

    0-2

    1-4

    *Johnson (Gaines.)

    1-4




    Class AAA

    1-AAA

    Pierce County

    2-0

    5-0

    Appling County

    2-0

    3-2

    Southeast Bulloch

    1-0

    3-0-1

    Brantley County

    1-0

    2-2

    Savannah

    1-1

    1-4

    Tattnall County

    0-2

    2-3

    Beach

    0-2

    0-5

    Johnson (Savannah)

    0-2

    0-5




    2-AAA

    Carver (Columbus)

    1-0

    4-1

    Henry County

    1-0

    1-4

    Jackson

    1-0

    1-4

    Peach County

    0-0

    2-2

    Pike County

    0-1

    1-4

    Central (Macon)

    0-1

    0-5

    Southwest

    0-1

    0-5




    3-AAA

    Jefferson County

    0-0

    5-0

    Washington County

    0-0

    4-0

    Dodge County

    0-0

    2-3

    Thomson

    0-0

    1-3

    Swainsboro

    0-0

    0-4




    4-AAA

    Central (Carrollton)

    3-0

    5-1

    Callaway

    1-0

    3-1

    Chapel Hill

    1-0

    1-3

    Haralson County

    1-1

    2-3

    B.E.S.T. Academy

    0-1

    2-2

    Jackson (Atlanta)

    0-1

    2-2

    Rockmart

    0-1

    1-3

    Douglass

    0-2

    1-4




    5-AAA

    Cartersville

    2-0

    5-0

    Ringgold

    2-0

    4-1

    Sonoraville

    2-0

    2-3

    Adairsville

    1-1

    3-2

    Lakeview-Ft. Ogle.

    1-1

    2-3

    Coahulla Creek

    0-2

    1-4

    North Murray

    0-2

    1-4

    Gordon Central

    0-2

    0-5




    6-AAA

    Cedar Grove

    1-0

    4-1

    St. Pius

    1-0

    4-1

    Blessed Trinity

    1-0

    3-2

    McNair

    0-0

    1-3

    Decatur

    0-1

    4-1

    Towers

    0-1

    4-1

    Woodward Academy

    0-1

    3-2

    *Cross Keys

    1-4




    7-AAA

    West Hall

    2-0

    4-1

    White County

    2-0

    4-1

    Buford

    1-0

    4-0

    North Hall

    1-0

    4-0

    Dawson County

    1-1

    3-2

    East Hall

    0-2

    3-2

    Fannin County

    0-2

    1-4

    Banks County

    0-2

    0-5




    8-AAA

    Hart County

    1-0

    4-0

    Morgan County

    1-0

    4-0

    North Oconee

    1-0

    3-1

    Elbert County

    1-0

    2-2

    Jackson County

    1-1

    1-4

    Franklin County

    0-1

    0-4

    Oconee County

    0-1

    0-4

    East Jackson

    0-2

    1-4




    Class AA

    1-AA

    Brooks County

    1-0

    4-1

    Fitzgerald

    1-0

    3-1-1

    Thomasville

    1-0

    3-2

    Berrien

    0-0

    3-1

    Pelham

    0-1

    3-2

    Cook

    0-1

    2-2

    Early County

    0-1

    2-3




    2-AA

    Benedictine

    4-0

    5-0

    Bryan County

    4-0

    5-0

    Vidalia

    3-1

    4-1

    Metter

    2-2

    3-2

    Bacon County

    2-2

    2-3

    McIntosh Co. Acad.

    2-2

    2-3

    Toombs County

    1-3

    2-3

    Atkinson County

    1-3

    1-4

    Jeff Davis

    1-3

    1-4

    Long County

    0-4

    1-4




    3-AA

    Dublin

    1-0

    3-2

    Screven County

    1-0

    3-2

    East Laurens

    1-0

    1-4

    Laney

    0-0

    2-2

    Harlem

    0-1

    4-1

    Westside (Augusta)

    0-1

    3-2

    Josey

    0-1

    0-5




    4-AA

    Lamar County

    1-0

    4-0

    Northeast

    1-0

    4-0

    Bleckley County

    1-0

    3-1

    Macon County

    1-0

    3-1

    Putnam County

    1-1

    2-3

    Monticello

    0-1

    2-2

    Taylor County

    0-1

    2-2

    Crawford County

    0-2

    0-5




    5-AA

    Bowdon

    3-0

    5-0

    Heard County

    2-0

    3-1

    Bremen

    2-1

    3-2

    Spencer

    2-1

    3-2

    Manchester

    1-1

    3-1

    Kendrick

    1-2

    2-3

    Jordan

    1-2

    1-4

    Chattahoochee Co.

    0-2

    2-2

    Temple

    0-3

    0-5




    6-AA

    Greater Atl. Christian

    0-0

    5-0

    Lovett

    0-0

    5-0

    Westminster

    0-0

    3-3

    Hapeville

    0-0

    0-4-1

    Wesleyan

    0-0

    0-5




    7-AA

    Calhoun

    2-0

    4-1

    Model

    2-0

    4-1

    Dade County

    1-1

    3-2

    Armuchee

    1-1

    1-4

    Chattooga

    1-1

    1-4

    Pepperell

    1-1

    1-4

    Coosa

    0-2

    2-3

    Murray County

    0-2

    1-4




    8-AA

    Washington-Wilkes

    2-0

    5-0

    Rabun County

    1-0

    4-0

    Jefferson

    1-0

    3-1

    Riverside Military

    1-1

    2-2

    Union County

    0-1

    2-2

    Greene County

    0-1

    1-3

    Oglethorpe County

    0-1

    0-4

    Social Circle

    0-1

    0-4




    Class A

    1-A

    Terrell County

    1-0

    3-2

    Randolph-Clay

    1-0

    2-2

    Mitchell County

    1-0

    2-3

    Seminole County

    0-0

    4-0

    Calhoun County

    0-1

    1-4

    Miller County

    0-1

    1-4

    Stewart County

    0-1

    0-5

    *Baconton

    1-4




    2-A

    Charlton County

    1-0

    3-2

    Turner County

    1-0

    3-2

    Clinch County

    1-0

    2-3

    Irwin County

    0-0

    3-0-1

    Telfair County

    0-1

    3-2

    Wilcox County

    0-1

    1-3

    Lanier County

    0-1

    1-4




    3-A Div. A

    Savannah Christian

    0-0

    2-1-1

    Calvary Day

    0-0

    2-2

    Claxton

    0-0

    2-2

    Sav. Country Day

    0-0

    1-3

    Portal

    0-0

    0-3-1

    Jenkins County

    0-0

    0-4




    3-A Div. B

    Johnson County

    0-0

    5-0

    Emanuel Co. Institute

    0-0

    3-2

    Treutlen

    0-0

    2-2

    Wheeler County

    0-0

    1-3

    Montgomery County

    0-0

    1-4




    4-A

    Marion County

    1-0

    4-0

    Pacelli

    1-0

    4-0

    Hawkinsville

    1-0

    3-1

    Dooly County

    1-0

    2-2

    Brookstone

    0-1

    2-2

    Central (Talbotton)

    0-1

    0-4

    Greenville

    0-1

    0-4

    Schley County

    0-1

    0-4




    5-A

    Landmark Christian

    1-0

    5-0

    Eagle’s Land. Christ.

    1-0

    4-0

    Our Lady of Mercy

    1-0

    1-3

    Strong Rock Christ.

    0-0

    2-2

    Pace Academy

    0-1

    3-2

    Holy Innocents’

    0-1

    2-3

    Mount Vernon Presb.

    0-1

    1-4

    *KIPP Atl. Collegiate

    0-1




    6-A Div. A

    Christian Heritage

    1-0

    4-1

    Darlington

    1-0

    4-1

    Gordon Lee

    0-0

    3-1

    Trion

    0-1

    3-2

    Mt. Zion (Carroll)

    0-1

    1-3




    6-A Div. B

    Mt. Pisgah Christian

    0-0

    4-0

    Fellowship Christian

    0-0

    3-1

    Mt. Paran Christian

    0-0

    3-1

    Walker

    0-0

    3-1

    King’s Ridge

    0-0

    2-2

    Whitefield Academy

    0-0

    2-2

    *North Cobb Christian

    0-4

    *St. Francis

    3-2




    7-A

    Aquinas

    1-0

    4-0

    Hancock Central

    1-0

    3-1

    Lincoln County

    1-0

    2-2

    Wilkinson County

    1-0

    1-3

    First Presbyterian

    0-1

    1-3

    Georgia Military

    0-1

    1-3

    Twiggs County

    0-1

    1-3

    Warren County

    0-1

    0-4

    *Glascock County

    1-4




    8-A

    Pinecrest Academy

    1-0

    4-1

    Prince Ave. Christian

    1-0

    4-1

    Commerce

    1-0

    3-2

    Athens Academy

    0-0

    3-1

    George Walton Acad.

    0-1

    3-2

    Hebron Christian

    0-1

    2-2

    Athens Christian

    0-1

    2-3

    *Lakeview Academy

    0-4

    *Providence Christian

    0-0

    *Rabun Gap

    1-0

    *Towns County

    0-5




    * Indicates teams not playing a schedule

    Next Up:


  • Headline Goes Here

    High school football standings through Week 6