This week's high school football games

Updated:

Thursday’s games

Dougherty at Westside, Macon (ED)

Harris Co. at LaGrange

Northside, Columbus at Jordan (CM)

Parkview at Norcross

Shaw at Carver, Columbus (K)

Veterans at Northside, W. Robins

Friday’s games

Albany at Lee Co.

Alcovy at Perry

Alexander at McIntosh

Allatoona at Paulding Co

Alpharetta at Harrison

Aquinas at George Walton

Archer at East Coweta

Armuchee at Adairsville

B.E.S.T. Academy at Carver, Atlanta (L)

Bacon Co. at Metter

Baconton Charter at Munroe, Fla.

Baldwin at Peach Co.

Banks Co. at Athens Christian

Beach at Richmond Hill

Berkmar at Meadowcreek

Berrien at Brantley Co.

Bowdon at Haralson Co.

Bradwell Institute at Savannah (SM)

Brooks Co. at Valdosta

Butler at Westside, Augusta

Cairo at Bainbridge

Calhoun at Dalton

Calhoun Co. at Lanier Co.

Callaway at Troup

Cartersville at Cass

Cedar Grove at Douglass (G)

Cedar Shoals at Elbert Co.

Central, Carrollton at Bremen

Central, Talbotton at Taylor Co.

Chamblee at Druid Hills (A)

Chapel Hill at Carrollton

Chattahoochee Co. at Terrell Co.

Chattooga at Heard Co.

Chestatee at West Hall

Clarke Central at Central Gwinnett

Clarkston at Strong Rock

Claxton at Treutlen

Clinch Co. at ELCA

Collins Hill at Dacula

Columbus at Hardaway (K)

Commerce at East Jackson

Coosa at Rockmart

Crisp Co. at Cook

Cross Keys at Pinecrest Academy

Dooly Co. at Americus-Sumter

Drew at Riverdale (SC)

Eagle’s Landing at Lamar Co.

Early Co. at Miller Co.

East Laurens at Hancock Central

Effingham Co. at Screven Co.

Emanuel Co. Institute at Washington Co.

Etowah at Centennial

Fannin Co. at Union Co.

Flowery Branch at West Forsyth

Forest Park at Morrow (T)

Forsyth Central at South Forsyth

GAC at Apalachee

Gainesville at Buford

Georgia Military at Glascock Co.

Gilmer at Sonoraville

Gordon Lee at Coahulla Creek

Greenbrier at North Augusta, S.C.

Greenville at Manchester

Griffin at Northgate

Groves at Beaufort, S.C.

Grovetown at Swainsboro

Habersham Central at Stephens Co.

Harlem at Oglethorpe Co.

Hart Co. at Blessed Trinity

Hawkinsville at Dodge Co.

Henry Co. at Dutchtown

Hephzibah at Burke Co.

Heritage, Conyers at Rockdale Co.

Hiram at Rome

Holy Innocents’ at Riverwood

Hughes at Luella

Irwin Co. at Fitzgerald

Jackson at Eastside

Jackson Co. at Jefferson

Jenkins at South Effingham

Johns Creek at Milton

Johnson Co. at Twiggs Co.

Johnson, Gainesville at North Hall

Johnson, Savannah at Camden Co.

Jones Co. at Mary Persons

Jonesboro at Westover (M)

Josey at Glenn Hills

King’s Ridge at St. Francis

Lakeside, Atlanta at Dunwoody (ND)

Lakeside, Evans at Thomson

Lakeview Academy at Hebron Christian

Lakeview-Ft. Ogle. at Heritage, Ringgold

Landmark Christian at Wilkinson Co.

Lanier at Oconee Co.

Lassiter at Sprayberry

Liberty Co. at Appling Co.

Long Co. at Benedictine

Lovejoy at Colquitt Co.

Lumpkin Co. at White Co.

Madison Co. at Franklin Co.

Marion Co. at Kendrick (CM)

McIntosh Co. Academy at Vidalia

McNair at Columbia (AV)

Mill Creek at Brookwood

Miller Grove at Mays (L)

Mitchell Co. at Pelham

Model at Mount Pisgah

Monroe at Wilcox Co.

Montgomery Co. at Southeast Bulloch

Monticello at Social Circle

Morgan Co. at Greene Co.

Mount Paran at Brookstone

Murray Co. at Christian Heritage

Newton at Lowndes

North Cobb Christian at Walker

North Forsyth at Dawson Co.

North Murray at Dade Co.

North Oconee at St. Pius

North Paulding at New Manchester

North Springs at Hapeville Charter

Northeast at Central, Macon (H)

Ola at Locust Grove

Osborne at Campbell

Pace Academy at Athens Academy

Pebblebrook at Mountain View

Pepperell at Cedartown

Pierce Co. at Dublin

Pike Co. at First Presbyterian

Pope at Wheeler

Portal at Tattnall Co.

Putnam Co. at Crawford Co.

Rabun Co. at Hayesville, N.C.

Redan at Shiloh

River Ridge at Creekview

Roswell at Lambert

Rutland at Spalding

Salem at Wesleyan

Sandy Creek at Newnan

Savannah Christian at Prince Avenue

Sequoyah at Cherokee

South Cobb at Douglas Co.

South Gwinnett at Duluth

South Paulding at Villa Rica

Southeast Whitfield at Gordon Central

Southwest, Macon at Howard (ED)

Spencer at Randolph-Clay

Starr’s Mill at Fayette Co.

Statesboro at Richmond Academy

Stephenson at Arabia Mountain (HS)

Stewart Co. at Thomasville

Stockbridge at Upson-Lee

SW Atl. Christian at Our Lady of Mercy

Telfair Co. at Jeff Davis

Therrell at Decatur

Thomas Co. Central at Marist

Tift Co. at Houston Co.

Toombs Co. at Bryan Co.

Towns Co. at Fellowship Christian

Tri-Cities at Banneker

Trion at LaFayette

Tucker at North Atlanta (G)

Turner Co. at Seminole Co.

Union Grove at Woodland, Stockbridge

Walnut Grove at Loganville

Ware Co. at Charlton Co.

Washington at Lithonia (PV)

Washington-Wilkes at Lincoln Co.

West Laurens at Bleckley Co.

Westlake at Creekside

Westminster at Laney

Whitefield Academy at Riverside Military

Whitewater at Mundy’s Mill (TO)

Winder-Barrow at Monroe Area

Woodland, Cartersville at East Paulding

Woodstock at Kell

Saturday’s games

Grady at North Clayton (SC)

Towers at South Atlanta (G)

Southwest DeKalb at M.L. King (HS)

Stadium abbreviations:

(A) Adams; (AV) Avondale; (CM) Columbus Memorial; (ED) Ed DeFore Sports Complex; (G) Grady; (GC) Garden City; (GD) Georgia Dome; (GS) Grayson Stadium, Savannah; (H) Henderson; (HS) Hallford; (K) Kinnett; (L) Lakewood; (M) Mills; (MC) McEachern High School; (ND) North DeKalb; (NG) North Gwinnett High School; (P) Paulson; (PV) Panthersville; (SC) Southern Crescent; (SM) Savannah Memorial; (T) Tara; (TC) Tri-Cities High School; (TH) Thompson; (TO) Twelve Oaks; (WG) West Georgia