• Georgia high school football scores

    Updated:

    Class AAAAAA
    First Round
       Alpharetta 41, South Gwinnett 23
       Archer 34, North Forsyth 7
       Brookwood 35, Lambert 16
       Camden County 36, Westlake 7
       Collins Hill 41, Walton 7
       Colquitt County 41, Newnan 10
       Dacula 36, West Forsyth 31
       Hillgrove 41, Alcovy 13
       Hughes 34, Valdosta 20
       Lovejoy 27, Marietta 23
       Lowndes 38, East Coweta 10
       McEachern 36, Newton 21
       Norcross 28, Etowah 0
       North Cobb 60, Luella 18
       North Gwinnett 34, Milton 3
       Peachtree Ridge 59, Lassiter 20
    Class AAAAA
    First Round
       Creekside 47, Lakeside-Evans 14
       East Paulding 34, Creekview 33
       Gainesville 28, MLK Jr. 14
       Harris County 24, Glynn Academy 21
       Kell 31, Allatoona 17
       Lee County 28, Effingham County 6
       Mays 14, Clarke Central 10
       Mundy's Mill 33, Houston County 13
       North Paulding 50, Riverwood 14
       Richmond Hill 13, Thomas County Central 7
       South Paulding 48, Sequoyah 21
       Stephenson 27, Flowery Branch 7
       Tucker 35, Heritage-Conyers 14
       Ware County 49, Bainbridge 7
       Warner Robins 34, Whitewater 27
    Class AAAA
    First Round
       Alexander 13, Dalton 10
       Burke County 61, Crisp County 19
       Carrollton 52, Northwest Whitfield 10
       Chestatee 41, Grady 13
       Gilmer 26, Troup County 22
       Griffin 34, Rutland 0
       Lanier 26, Carver-Atlanta 7
       Marist 41, Stephens County 13
       Mary Persons 16, Eagle's Landing 14
       Monroe Area 68, Banneker 39
       Sandy Creek 63, Cedartown 10
       Statesboro 21, Cairo 0
       Stockbridge 41, Westside-Macon 20
       Veterans 36, Locust Grove 15
       Wayne County 49, Monroe 34
       Westover 27, Liberty County 7
    Class AAA
    First Round
       Appling County 30, Dodge County 8
       Blessed Trinity 41, Jackson County 14
       Buford 58, Sonoraville 0
       Callaway 62, Henry County 28
       Cartersville 28, West Hall 26
       Carver-Columbus 38, B.E.S.T. Academy 32, 4OT
       Cedar Grove 22, Elbert County 14, 4OT
       Central-Carrollton 31, Pike County 0
       Jefferson County 32, Southeast Bulloch 29
       Peach County 28, Chapel Hill 21
       Pierce County 28, Thomson 14
       Ringgold 55, North Hall 54
       St. Pius X 31, Hart County 21
       Washington County 56, Johnson-Savannah 7
       White County 52, Adairsville 28
       Woodward Academy 53, North Oconee 21
    Class AA
    First Round
       Benedictine Military 63, Macon County 12
       Bleckley County 20, Bryan County 14, OT
       Bowdon 20, Model 10
       Brooks County 54, Screven County 22
       Calhoun 42, Manchester 9
       Greater Atlanta Christian 34, Rabun County 7
       Heard County 27, Pepperell 14
       Jefferson 28, Westminster 0
       Kendrick 12, Dade County 0
       Lamar County 58, Metter 15
       Lovett 56, Union County 21
       Thomasville 38, Westside-Augusta 6
       Washington-Wilkes 46, Wesleyan 14
    GISA Class AAA Tournament
    First Round
       Southland 29, Tattnall Square 26
       Stratford 42, Pinewood Christian 15
    GISA Class AA Tournament
    Quarterfinal
       Memorial Day 55, Brookwood School 6
       Valwood 39, Gatewood 7
    GISA Class A Tournament
    First Round
       Curtis Baptist 52, Fullington 7


    Next Up: